Filmy

Ve spolupráci s Minikinem a za podpory TV Noe se podařilo připravit na tři večery promítání, které je každé svým způsobem originální: ať je to projekce 3D, diskuse po filmu nebo němý film s doprovodem živé hudby.
Protože jsou kapacity Minikina omezené, je třeba rezervovat si místo v oficiálním rezervačním systému na internetu. Ale pokud na vás místo v rezervaci nezůstalo, nebojte se přijít, zkušenost praví, že ne všichni, kdo chtěli přijít také přijít mohli – případně se najde nějaké jiné řešení.

 • 6. 6. v 19:30 Vatikánská muzea 3D/The Vatican Museums 3D (IT 2015, 65 min.)
  Nevšední výprava za poznáním působivé umělecké sbírky budované více než 2 tisíce let. Vatikánská muzea 3D nabízejí Ultra HD 4K obraz, nechají vás nahlédnout do Sixtinské kaple a do historie jednoho z nejznámějších světových muzeí. Publikum si může naplno vychutnat pohled na obrazy od Caravaggia, dotknout se sochy Laoókona a Belvedérského torza a nechat se pohltit atmosférou Sixtinské kaple. V kině budou během jediného večera k vidění také Pieta od Michelangela, Fontána di Trevi, obrazy od Giotta, Leonarda da Vinci, ale i Van Gogha, Chagalla a Daliho. Večerem provází sám ředitel Vatikánských muzeí Antonio Paolucci.
  (Snížené vstupné 50,- Kč)
 • 8. 6. v 19:00 Pouť/The Way (US/ES 2010, 123 min.)
  Tom (Martin Sheen) je americký doktor, který přijíždí do francouzského města St. Jean Pied de Port, aby převzal ostatky svého syna, který zemřel v bouři během cesty do Santiaga, poutě známé také jako Cesta svatého Jakuba. Tom se však rozhodne na počest svého syna tuto pouť za svého potomka dokončit. Netuší však, jaký to bude mít dopad na jeho typický kalifornský život, který spíš připomíná velmi těsnou bublinu.
  Po promítnutí bude možnost diskutovat naživo s poutníky, kteří Svatojakubskou cestou putovali … o smyslu pouti a možná i smyslu života.
  (Vstupné – zdarma)
 • 9.6. v 19:30 Svatý Václav (ČSR 1929, 104 min.)
  Film Svatý Václav natočil v roce 1929, při příležitosti svatováclavského milénia režisér Stanislav Kolár. V historickém kontextu československé i české kinematografie šlo o první pokus natočit historický velkofilm na nějaké závažné společenské téma. Za zmínku stojí, že finance na jeho výrobu byly získány z veřejné sbírky. Film vznikl jako němý, s doprovodnou filmovou hudbou, jejíž partitura byla náhodně objevena až v roce 2009.
  V Minikině jej diváci budou moci vidět s novým originálním živým hudebním doprovodem v podání kytaristy Nikoly Duse.
  (Snížené vstupné 50,- Kč)